Як повинна виглядати тендерна документація для участі в торгах


Надання тендерної документації для участі в торгах – це один з перших та досить важливих кроків. Насправді, сама тендерна документація – це не лише папери й сертифікати, але й загальні відомості про те, як будуть проходити самі торги, хто може в них взяти участь, що для цього потрібно зробити й так далі.

Підготовка тендерної документації замовником дає можливість учаснику зрозуміти, що саме хоче побачити організатор самого оголошення. Саме цей фактор і є причиною того, що всі торги, незалежно від того, чи то аукціон, переговорна процедура або ж тендерне замовлення, починаються з процесу підготовки тендерної документації.

Ви можете ознайомитись з цим, та ще багатьма цікавими й важливими питаннями, якщо перейдете за посиланням https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/sections-council/representatives-natural-gas/. Сервіс дає можливість дізнатися про котирування, індекси та багато іншої корисної інформації для учасників торгів.

Що повинна в себе включати тендерна документація

Почати варто з того, що підготовка тендерної інформації є обов’язковою умовою незалежно від того, на якому електронному майданчику будуть відбуватися торги. Це стосується і української енергетичної біржі, яка останнім часом стає все більш популярним ресурсом.

Тендерна документація повинна обов’язково в собі містити наступні дані, а саме:

  • Інформація про предмет закупівлі – якщо коротко, то сюди входить детальний опис лоту, вимоги по якості та кількості продукції. Окрім цього, повинна бути вказана інформація про сертифікати, географічне положення кінцевої точки поставок, маркування, технічні аспекти й тому подібні моменти;
  • Всі аспекти, що стосується тендерного забезпечення. Це одне з питань, які викликає дуже багато суперечок, тому воно повинно бути детально розкрите саме в тендерній документації;
  • Вимоги, яким повинні відповідати всі учасники. Тобто, в тендерній документації повинен бути вказаний конкретний перелік критеріїв і завдання користувача полягає в тому, щоб відповідати всім цим параметрам;
  • Вимог до заявок – в цьому пункті повинна бути прописна інформація про те, скільки часу дається на підготовку та подання пропозиції, як вона повинна виглядати та бути оформлена. Також, прописуються критерії, на основі яких буде виконуватися оцінка та обиратися переможець. Ще один важливий момент стосується мови, яка буде використовуватися при підготовці та поданні пропозиції;
  • Проект договору – це один з найбільш важливих пунктів, який дає зрозуміти учасникові, на яких саме умовах він надалі буде співпрацювати з замовником. Відповідно, користувач може відразу оцінити, чи справді знайдений лот є для нього цікавим та чи готовий він боротися за перемогу торгах, щоб проект договору перетворився в реальні домовленості.

Варто зазначити, що одне з останніх нововведень в діючому законі стосується надання переліку тих помилок, які є не зовсім суттєвими та не впливають на вибір переможця. Тобто, це можуть бути певні описки або ж інші незначні помилки, які не мають якогось серйозного впливу на хід торгів.

Тендерна документація – це досить актуальне питання і воно містить в собі багато спірних моментів, які потребують більш детального розгляду.

Де знайти електронні майданчики для проведення закупівель

Люди, які вже добре ознайомлені з тим, як працює система електронних торгів, розуміють, де саме можна знайти надійний електронний майданчик. Що стосується тих компаній, які вперше бажають взяти участь в такій процедурі, то для них це питання може бути справді актуальним.

Брати участь в торгах потрібно виключно на акредитованих електронних майданчиках. Це означає, що вони повинні мати прямий зв’язок з системою ПроЗорро. В іншому випадку, є великий ризик зіштовхнутися з недобросовісними організаторами й залишитись без замовлення та своїх коштів.

Сьогодні, на території України є більше 10-ти легальних та акредитованих майданчиків, серед яких ви можете обрати той, який буде для вас більш зручним. Ви можете активно співпрацювати навіть з декількома сервісами одночасно, якщо в цьому є необхідність

Для того, щоб знайти цей самий перелік акредитованих майданчиків, вам потрібно перейти на сайт ПроЗорро і розпочати на ньому процес реєстрації. Майже відразу система запропонує вам обрати один з майданчиків і це є той самий список ресурсів, які вже перевірені часом.

Ви можете обрати будь-який з цих сервісів, та бути точно впевненими в тому, що вони надійні. Вам залишається лише обрати ресурс, який буде відповідати іншим вашим критеріям. Ви можете обирати сервіс з простим інтерфейсом, широким функціоналом, великим переліком напрямків в торгах або ж по якихось інших критеріях, що вважаєте для себе справді важливими.