Що таке інтернет-аукціон


Інтернет-аукціон – це торги, які проводяться за допомогою Інтернету. Учасники можуть брати участь в інтернет-аукціоні на відстані. Для участі потрібно лише підключення до мережі Інтернет.

Перевага такого аукціону полягає в тому, що брати участь в торгах можна з будь-якої точки світу. Зовсім недавно інтернет-аукціон був впроваджений на державному рівні. Урядом була розробити система Прозорро.Продажі, яка дає можливість брати участь у чесних і відкритих аукціонах.

Дискваліфікація учасника на відкритому аукціоні

Основне правило інтернет-аукціону, що проходить через систему Прозорро.Продажі, є відкритість і участь громадськості в ході всіх торгів. Кожен бажаючий може стежити за ходом проведення торгів. Найчастіше свідками проведення торгів стають ЗМІ, громадські діячі та волонтери. Учасники системи Прозорро знаходяться в рівних умовах і підкоряються правилам і законам чесних торгів. Якщо учасник порушить правила системи, то понесе за це покарання у вигляді дискваліфікації і відсторонення від торгів.

УУБ сервіс

Якщо виникнуть складнощі при прийнятті участі в торгах, то досвідчені менеджери компанії завжди прийдуть на допомогу і допоможуть вирішити виниклі питання. Професіоналізм менеджерів сайту дають можливість здійснювати індивідуальний підхід до кожного з учасників торгів. Будьте впевнені, що співробітники Української універсальної біржі дадуть відповідь на будь-яке питання, що стосується проведення торгів на майданчику. Данні про торги є на порталі https://sale.uub.com.ua/ru/news/perevagy-prodazhu-lisu-cherez-elektronnu-systemu-prozorro-sale

Взяти участь в торгах, завдяки системі Прозорро.Продажі може кожен громадянин України. При цьому не варто боятися бути обдуреним, система розроблена таким чином, що кожен учасник аукціону має рівні права. На майданчику немає сірих схем, корупції, відкатів. Все відбувається прозоро, а за процесом можуть спостерігати всі бажаючі громадяни. Якщо будуть які-небудь порушення, то це не залишиться непоміченим, про нечесних учасників моментально дізнається громадськість.

Розробка системи Прозорро.Продажі – це велике досягнення українського уряду, це перехід на сучасні технології і абсолютно новий рівень всієї держави. Пройти процес реєстрації і поставити свою першу ставку на лот може будь-який громадянин України.

Деревина на аукціоні в Житомирі

Деревина, що не пройшла обробку, стане продаватися лісокористувачами лише на електронному аукціоні. Про це стало відомо завдяки повідомленню Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища.

Відповідно до повідомлення на сайті Міністерства, ця Постанова від 4 грудня 2019 року №1178 «Про реалізацію експериментального проекту по проведенню електронних аукціонів з продажу необробленої деревини» прийняв Кабінет Міністрів.

У Міністерстві відзначили, що цією постановою затвердили Порядок реалізації експериментального проекту з проведення електронних аукціонів з продажу окремих партій необробленої деревини. Регламентом передбачається, що реалізація деревини буде проводитися в електронній торговій системі Прозорро.Продажі і на інших електронних аукціонах. Брати участь в них мають право українські громадяни, а також юридичні особи – резиденти та іноземні юристи.

Аукціони стануть здійснюватися зі збільшенням вартості, і якщо немає переміг, то треба провести аукціон неодмінно ще раз зі зменшенням початкової вартості. Вона не повинна бути нижчою за ціну деревини. Також переміг в аукціоні повинен додати 10 відсотків передоплати, згідно з договором купівлі-продажу, який був укладений. Так прокоментували в Мінекоенерго.

Даний зроблений Мінекоенерго експериментальний проект стартував 1 лютого 2020 року.

Це не стосується продажу деревини згідно з законом «Про державні закупівлі», для потреби національної безпеки і оборони.

Завершальний етап аукціонів

Після визначення переможця тендеру інформація про це розміщується на електронній платформі УУБ. Кожному учаснику тендеру буде надіслано повідомлення про результати аукціону. Вони мають право звернутися за роз’ясненнями щодо конкурентної переваги підрядника-переможця.

Це, по-перше, дозволяє організаціям оптимізувати обслуговування клієнтів, працювати над якістю власних пропозицій для потенційних клієнтів. По-друге, це виключає хабарництво. Крім того, учасники мають право подати претензію щодо результатів тендеру до Антимонопольного комітету України, якщо, з їхньої точки зору, аукціони були проведені з порушенням законодавства.

Якщо немає нікого, хто б не мав скарг, сторони ставлять свої підписи під договором і починають партнерство. На цьому тендерні аукціони закінчуються. У будь-якому випадку їх результати записуються відповідно до вимог і відображаються у протоколі Уповноваженої особи або Тендерної комісії.

Через те, що в Україні діє система Prozorro, не тільки учасники, а й будь-яка стороння особа мають право контролювати сам процес та результати аукціону. Державні закупівлі, що знаходяться під контролем громадськості, сприяють боротьбі з хабарництвом, надаючи шанс для заснування малого та середнього бізнесу.