Електронні торги


Якщо раніше для багатьох представників бізнесу, спроби зробити вдале придбання майна держави або територіальної громади зводилися до нуля, то з організацією цифрової системи Прозорро це положення змінилося. Звичайно, аукціони і раніше проводилися на особливих торгах які проводили інші біржі. Але механізм призначення в них кінцевого споживача, була для користувачів подібних бірж недоступною. Відповідно яким чином насправді на подібних закритих біржах призначався покупець ніхто не знає. У новій цифровій системі Прозорро відсутні будь-які закриті аукціони. Процедура торгів повністю представлена ​​клієнтам як відкрита книга. Завдяки цьому бачити, хто в торгах є лідером, а хто навпаки, здає свої позиції, має право кожен учасник, який має бажання стати якраз тим покупцем, виграють за результатами даних аукціонів.

Як використовувати функціонал структури Prozorro.Sale 

Для участі в насправді прозорих торгах, потрібно відшукати акредитовану платформу, яка підключена до діяльності системи Prozorro.Sale. Наприклад, однією з таких вправі назвати себе «Українська універсальна біржа». На адресу даної платформи, можливо через торги купити власність не тільки держави і місцевого самоврядування. Тут також активно відбуваються аукціони об’єктів, власності фінансових організацій і банків які збанкрутували і іншого виду нерухомості.

Для призначення користувача учасником торгів слід пройти нескладну реєстрацію. Потім можна відразу починати участь в цікавому аукціоні. Будучи легальним майданчиком який співпрацює зі структурою Prozorro.Sale, УУБ в будь-який момент забезпечить можливість будь-якому користувачеві знайомитися з усією інформацією про вже здійснених процедурах проведених на порталі угод. Ця опція виключає навіть тінь підозри про те, що торги або їх не настільки значна частина були зроблені без виконання умов і законів.

Іншими словами, всі здійснювані на домені Української універсальної біржі торги, виділяються своєю справедливістю. Завдяки цьому на сайті може стати переможцем, будь-який учасник. Найголовніше це навик проведення аукціонів, і в потрібний момент робити потрібну ставку. Необхідно, відзначити, що для опублікування до реалізації активу в наявності або об’єкта на даній біржі абсолютно не складає труднощів. Після процедури реєстрації, організатору торгу є зручне меню, яке дозволяє дуже скоро організувати лот і розмістити його на аукціоні.

Існує помилкова думка, що платформи, які працюють за системою Prozorro.Sale, організовані тільки для представників бізнесу, які працюють в Україні. Насправді, стати клієнтом в торгах право і громадяни, які не є резидентами України.

Слід додати що немає і обов’язкової присутності в учасника статусу підприємця. Завдяки цьому зробити придбання активів і власності держави тут може навіть просто громадянин України. Необхідно відзначити, що участь в подібних аукціонах, здійснюється тільки на платній основі. Але сума внеску тут визначається не торговою платформою, а державою. І тут немає обману, лише прийнятні тарифи, справедливе проведення аукціонів, і як результат, прибуткові покупки.

Завершення аукціону та визначення переможця

У структурі Prozorro аукціон проводиться для зниження ставок, і водночас учасники мають шанс зменшити свої пропозиції. Перемагає той учасник, який запропонував найбільш підходящу суму.

Тендер завершується автоматично, одразу після завершення та укладання угоди про купівлю.

Будь-яке підприємство, незалежно від його розміру, форми власності та сфери діяльності в економіці, має право брати участь у тендерах Prozorro. Це дає можливість збільшити вигоди та позитивно вплинути на престиж підприємства. Однак при роботі з Prozorro важливо враховувати деякі тонкощі:

  1. База даних ідентична на всіх сайтах і постійно оновлюється. Отже, якщо ви створюєте тендер або подаєте замовлення на закупівлю для УУБ, то ці дані публікуються в інших джерелах.
  2. Дизайн Prozorro влаштований таким чином, що кожен, хто хоче мати можливість відстежувати покупки. Навіть відвідувачі можуть не мати можливості ознайомитися з інформацією про клієнта та відстежити торги, але інформація про учасників недоступна до момента укладення договору.
  3. Для роботи в системі необхідно уважно прочитати інструкцію. Є можливість також звертатися до служби зворотного зв’язку сайту УУБ, де працівник відповість на всілякі сумнівні питання. Це дозволить уникнути помилок.
  4. Завдяки структурі Prozorro було зроблено більше 2 мільйонів тендерів, більш пов’язаних з різними сферами економіки – від замовлень від транспортування до побудови масштабних державних планів. Для учасників Prozorro надає грошові та вигідні контракти. 

Корисна інформація про торги на Українській універсальній біржі є на порталі https://sale.uub.com.ua/ru/news/torgy-po-orendi-zemli-na-majdanchyku-prozorro-prodazhi