Інтернет-торгова система Prozorro


Є два типи продажів, що здійснюються на електронній торговій платформі Prozorro:

  • Голландський; 
  • Англійський. 

Англійська модель – це класична торгова система, яка відбувається з мінімальним підвищенням ціни на початку торгів на одну точку, що традиційно дорівнює 1%. Ці аукціони проводяться в 3 етапи, на кожному з яких клієнт може зробити особисту пропозицію протягом 3 хвилин. Переможець аукціону визначається за максимально заявленою ціною серед клієнтів аукціону. При проведенні торгів у більшості випадків використовується англійська методологія.

Голландська, на відміну від англійської, починається зі зниження стартової ціни до 99% від початково вказаної ціни на лот. Торги тут проводяться в три етапи. Перший — це визначення мінімальної ціни за бажанням учасників. На наступному рівні клієнти, які не схвалили свою пропозицію на попередньому, можуть протягом десяти хвилин вказати свою приховану пропозицію будь-якого розміру. Через десять хвилин програма електронного аукціону відкрито публікує дані про отримані пропозиції від замовників. На третьому рівні клієнт, який вказав ціну на рівні зниження, отримує шанс висунути надзвичайну пропозицію після завершення аукціону. Торги відбуваються з 09:30 до 17 години. На кінець аукціону спеціальна система механічно визначає переможця з найвищою вказаною ціною. По закінченню аукціону укладається угода, а куплений лот оплачує переможець.

Для участі в цих аукціонах вам потрібно увійти на один із Інтернет-сайтів платформ Prozorro. Повний перелік необхідних сайтів представлений в Інтернет-джерелі Prozorro. Комісія за кожну з платформ для виконання транзакцій фіксована, різниця лише в інтерфейсі сайту і формах взаємодії з учасниками транзакцій.

Всім клієнтам і продавцям, які реєструються на платформі, присвоюється унікальний ідентифікаційний код учасника торгів. Це ключ до підписання та реєстрації наступних транзакцій, які будуть здійснюватися за підтримки електронної платформи.

Крім того, щоб отримати доступ до поточних аукціонів, вам потрібно заплатити за реєстрацію та аукціонний внесок. Форма торгівлі на цих електронних майданчиках відображена в Положеннях про торгівлю та в спеціальних законах держави. Для отримання інформації про торгові майданчики та біржі необхідно відвідати сайт Асоціації https://aeaep.com.ua/info/asotsiatsiia-birzhovi-ta-elektronni-majdanchyky-misiia-tsili-uchasnyky/