Відкриті торги в системі Прозорро


Система Прозорро гарантує прозорість та сумлінність процесу торгів. Кожен бажаючий може пройти реєстрацію на одній з площадок, которая працює в системі Прозорро. Наприклад це може бути Українська енергетична біржа.

Процес реєстрації на УЕБ простий. Кожна людина може зробити прості кроки та отримати особистий кабінет, котрий надає багато переваг. Пройшовши реєстрацію потрібно обрати потрібний лот, а також внести гарантійний внесок. Після цього можна зробити ставку, та поступово підвищувати її, щоб стати переможцем.Після перемоги потрібно підписати договір.

Підписання договору в системі Прозорро

При надпорогові закупівлі оформлення та підписання договору здійснюється в системі Prozorro. Переможець закупівлі має право укласти договори через 10 десять днів після прийняття рішення про намір укласти договір. Варто зазначити, що 10 днів – це термін для оскарження рішення учасника. Для порогових закупівель такої вимоги немає. Крім того, договір підписується поза системою ПРозорро.Продажі і дозволяється оскаржити рішення замовника протягом 2 днів. 

Претензії щодо допорогових торгів розглядаються адміністративною радою Антимонопольного комітету України, а претензії щодо допорогових торгів подаються до Комісії, яка розглядає скарги. Вирішальна специфіка процесу оскарження рішень у надпорогові закупівлі полягає в тому, що коли надходять скарги, аукціон механічно припиняється для перегляду та процесу прийняття рішення. 

Під час оскарження допорогових закупівель аукціони не припиняються. Пам’ятайте, що рішення адміністративного джерела АМКУ набуває чинності, а рішення Комісії – рекомендаційного. в системі Прозорро.Продажі воно стає об’єктивним і прозорим. 

Крок аукціону в Prozorro 

Для відкритих державних закупівель характерний тип зменшення ставки. Відповідно до цього кроком торгів у Prozorro є зниження ціни лоту. Подібний формат був прийнятий, щоб максимально заощадити бюджетні кошти. Переможцем стає той, хто має найменшу ставку. 

Після оголошення тендеру на державні закупівлі замовник визначає одиниці, де програмне забезпечення буде шукати найменше зниження на етапі аукціону. До них відносяться: гроші, відсотки, деякі алгоритмічні формули. Для запобігання зловживанням з 1 квітня 2016 року визначено ліміт кроку аукціону: мінімальна – 0,5%, найбільша – 3% від запропонованого бюджету тендеру. 

Найменший крок і одиниці, в яких він розраховується, неодмінно будуть відображені в оголошенні. 

Порядок, у якому учасники торгів виконуватимуть кроки торгів, визначається початковою ціною в низхідному напрямку, яку вони запропонували. Учасник з особливо високим попитом починає робити крок, а закінчує з особливо низьким. Коли пропозиції збігаються, перевага надається тому, хто зробив це першим. З кожним колом можна зробити лише один хід опускання принаймні на одну сходинку, той, який вказав клієнт. Найбільший крок не має обмежень, тому будь-який учасник може сильно знизити власну пропозицію і перетворитися на фаворита. В аукціоні три раунди, протягом цього періоду береться участь, на який відводиться три хвилини на крок.

Учасник бачить пропозиції конкурентів.

Конфісковані товари в системі Прозорро.Продажі

Конфіскат – це речі, вилучені правоохоронними органами на українській митниці – по-перше, контрабанда, яку вони незаконно хочуть перевезти через український кордон. Є такі речі, як автомобілі, телефони, побутова техніка, сигарети чи одяг.

Досить тривалий час ці предмети були заморожені на складах, в той же час в Україні конфісковані речі можуть приносити дохід. Надалі місце розташування зміниться – у вересні 2019 року. Обраний в минулому голова Держмитслужби повідомив, що в майбутньому, вже зовсім скоро, кожен конфіскований товар буде реалізовуватися на електронних майданчиках Prozorro.Sale. 

До цього часу лише одна компанія, яка фактично була монополістом, мала право проводити уявний аукціон з конфіскації митниці в Україні. Але навіть за подібних обставин знайти нових власників для конфіскації досить складно. З технічної точки зору, вартість такого активу не може бути нижчою від штрафних санкцій, які стягує митниця, які в основному становлять чималу суму.

Також в системі Прозорро.Продажі ви можете придбати земельні ділянки sale.ueex.com.ua/filter/bankrupts-property, або навпаки продати свій пай. Система Прозорро вже зарекомендувала себе як прозору та надійну систему, де всі учасники процесу торгів є рівні в своїх правах. Вже багато громадян України після участі у процесі торгів відчули переваги системи Прозорро.