Види онлайн аукціонів в системі Прозорро.Продажі


Ця система була створена в 2016 році та поступово охватила собою багато сфер господарювання в Україні. В 2020 році вона приєднала до себе й ринок деревини. Більш детально про це можна дізнатися тут https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/kuplu-kruglyak-vilhi-na-prozorih-torgah-prozorrosale/.З того часу для придбання лісоматеріалів промислового призначення потрібно прийняти участь в відкритих онлайн торгах, що є доступними для усіх бажаючих та проводяться на електронних торгівельних майданчиках.

Види онлайн аукціонів

На цей час в системі Прозорро.Продажі існує 2 головні види аукціонів: англійський – класичний, та голландський. На класичних англійських аукціонах продається майже все державне та комунальне майно, а також деревина. Суть таких торгів проста: організатор аукціону виставляє лот та вказує його початкову вартість, під час проведення торгів учасники роблять свої цінові пропозиції, які не можуть бути меншими за початкову ціну. При цьому також вказується крок ставки. На протязі 3 раундів учасники підвищують ставки. Переможець буде визначений після закінчення третього раунду. Система автоматично обере переможцем того, чия ставка виявилася найбільшою.

Якщо на першому англійському аукціоні не вдалося продати товар, то він може бути проданий на повторних торгах. При цьому початкова вартість лоту буде знижена. Якщо і на повторному аукціоні не вдалося реалізувати майно, то його виставляють на голландському аукціоні. Він проводиться на пониження ціни. Спочатку майно має деяку початкову вартість, але з кожним кроком вона падає на 1%. Усього таких кроків може бути до 80, тому в кінці торгів вартість товару може складати 20% від початкової ціни. Буває так, що і на голландських торгах товар не був проданий. В такому разі створюється повторний аукціон, де початковою вартістю лоту буде сума, що складала ті 20% з минуло аукціону. Таким чином вдається реалізувати будь-яке майно, навіть проблемне, так як невиконані кредитні зобов’язання чи майно банкрутів.

Де проводяться онлайн торги в Україні

Проводяться ці аукціони без участі сторонніх осіб на електронних торгівельних майданчиках, що мають відповідний рівень акредитації. Система автоматично починає торги у назначений час та зупиняє їх, визначаючи переможця. Ніхто не може вплинути на хід аукціону чи на його результат. Це дозволяє говорити про чесність, відкритість та прозорість онлайн торгів в системі Прозорро.Продажі.