В Україні розпочинається повільний процес націоналізації держмайна


Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що все майно, яке перейшло в «приватні руки» з 1991 року, буде повернуте українському народові. Це може говорити про те, що державні органи починають процес повернення раніше приватизованого майна. Про це розповів політичний експерт Руслан Бізяєв на прес-конференції в інформагентстві «Голос.UA».

Він зазначив, що починається повільний, але впевнений процес націоналізації стратегічно важливих об’єктів. Зараз відбувається його підготовка. Це просто медійна підготовка, не більше і не менше. Є декілька галузей (зокрема, паливно-енергетична), де держава перегляне підсумки приватизації, яка почалася ще в середині 90-х. Не просто так Данилов сказав, що будуть «підняті» всі справи, початі в 1991 році. Це був чіткий та зрозумілий сигнал, що в нас готується процес націоналізації.

Як відомо зараз, рішення РНБО та указ президента України передбачає, що трубопровід «Самара – Західний напрямок» стане власністю держави. Даний об’єкт є «пробою сил», що дозволить в майбутньому не допустити грубих помилок при поверненні майна у державну власність. Це не лише політичний крок. Націоналізація має відбутися юридично правильно. Руслан Бізяєв вказує на те, що при детальному вивченні всієї документації від середини 90-х років, можна повернути будь-яке підприємство. Практично всі об’єкти були приватизовані з порушеннями, що вже є достатньою підставою.

Чого чекати після націоналізації

Головне питання, яке хвилює не лише експертів, але й звичайних громадян – що буде з держмайном далі. Від найбільших олігархів, які захопили під свій контроль  великі підприємства, варто чекати спротиву та активної пропаганди в ЗМІ, що, скоріше за все, буде у випадку з енергетичними об’єктами. З іншого боку, «під роздачу» можуть потрапити ті, хто дійсно правильно приватизував підприємства та забезпечує роботою населення.

Не виключено, що наступним етапом після націоналізації буде реприватизація, яка вже відбувалася в 2005 році – варто лише нагадати історію з «Криворіжсталлю». Повний контроль з боку держави всіх підприємств в умовах ринкової економіки просто неможливий та неефективний. Якщо ви хочете дізнатися більше економічних новин, заходьте на aeaep.com.ua, де до вашої уваги цікаві статті, які стосуються України та інших держав.