Особливості продажу дров’яних матеріалів


Дрова промислового призначення повинні реалізовуватися лише через систему Прозорро.Продажі, яка являється центральною базою даних усіх лотів щодо продажу держмайна. Лісоматеріали та продукти переробки деревини продаються на відкритих аукціонах, прийняти участь в яких можуть усі бажаючі.

До 2020 року ринок деревини в Україні майже не регулювався. Із-за цього ця цінна сировина продавалася на основі тіньових схем, побудованих на хабарництві та змовах. Ринок деревини потребував кардинальних змін, і реформа в сфері реалізації лісу відбулася. В лютому 2020 року вступила в силу ухвалена в 2019 році Постанова №1178, яка націлена на урегулювання ринку деревини. За допомогою нововведень вдалося налаштувати облік лісових ресурсів та легалізувати ринок продажу деревини. Для того щоб отримати більше інформації про реалізацію лісоматеріалів в Україні, можна перейти за посиланням sale.uub.com.ua.

Які дрова продають на Прозорро.Продажі

За допомогою цієї системи електронних торгів продають необроблену деревину різних класів та сортів. Також через цю систему реалізують і дрова для промислового використання. Дрова можуть бути колотими чи круглими. Під цією категорією деревини розуміється та деревина, що не є придатною для переробки та використання в якості будівельного матеріалу. Дрова використовуються для опалення.

Існують дрова із листяних та хвойних порід дерев. В якості дров’яної продукції можуть виступати товсті гілки чи стовбури дерев, що є непридатними для виготовлення пиломатеріалів. 

Особливості ринку деревини

В промислових масштабах дрова потрібні для виготовлення теплової енергії, стружки чи трісок, що можуть використовуватися в побуті. Державні та приватні підприємства закуповують дров’яну продукцію через відкриті онлайн торги, так як це зручно, безпечно та вигідно. Крім цього, державні підприємства зобов’язані продавати своє майно саме через відкриті електронні аукціони.

Наразі діє публічна система продажу деревини усіх класів, хоча раніше вона продавалася напряму. Тобто між продавцем (лісгоспом) та підприємцем підписувався договір купівлі-продажу, на основі якого могли використовуватися будь-які сірі схеми. Продавець міг вимагати від покупця хабар за те, що він знизить ціну на товар. Так держава втрачала багато коштів, які забирали собі посадові особи.

На цьому сайті https://sale.uub.com.ua/ru/news/drova-dlya-promyslovogo-vykorystannya-na-aukcioni-prozorro-prodazhi

 знаходиться багато цікавої інформації щодо продажу деревини в Україні. Наразі, з появою системи Прозорро.Продажі, для будь-яких корупційних схем на ринку деревини не залишилося місця. На онлайн аукціонах, що проводяться відкрито, ніхто не бачить даних учасників, зробивших ставку, тому торги є чесними. Назва підприємства чи особисті дані фізичної особи, що зробила ставку, стануть відомими лише після визначення переможця. Завдяки цьому ніхто не може заздалегідь домовитися між собою, тому на електронних відкритих торгах не може бути корупції та змов.